Hyundai

خط مشی گارانتیضوابط گارانتی خودروهای هیوندای

1- مقدمه

امروزه تمامي شرکت‌های تولیدکننده خودرو در بازارهایي با رقابت بسيار فشرده سعي در جلب رضايت مشتريان خود دارند تا در اين رهگذر با عرضه محصولات خود نقش بيشتري در گرداندن چرخ صنعت و حصول تبعات ناشي از آن داشته باشند.
در اين راستا علاوه بر فعالیت‌های گسترده در راستاي بهبود كيفيت محصولات، ارائه خدمات پس از فروش نيز امري اجتناب ‌ناپذیر و ضروري می‌باشد.
اين دستورالعمل به منظور ايجاد زبان مشترك ميان شركت KTLو نمایندگان محترم اين شركت در تبادل اطلاعات و مناسبات همه جانبه تهيه و تدوين شده است و تعريف معيارها و استانداردهاي قابل استفاده و همچنين شفاف‌سازی سياست شركت در قبال گارانتي خودروهای تحت پوشش از مهم‌ترین اهداف اين دستورالعمل می‌باشد.

2- هدف

- اطمينان از رفع مشكلات فني و ارائه خدمات رایگان خودرو در محدوده زمانی و کیلومتری مشخص به محصولات هیوندایی شرکت کرمان موتور
- تهيه داده‌های فني و آماري به منظور بهبود كيفيت محصولات.

3- دامنه كاربرد

دامنه این دستورالعمل کلیه نمایندگی‌های مجاز و کلیه خودروهای هیوندای تحت پوشش گارانتی شرکت کرمان موتور را شامل می‌شود.

4- تعاريف و مفاهیم

شرکت KTL:
منظور، شرکت ارائه‌کننده خدمات پس از فروش خودروهای هیوندای تحویلی شرکت کرمان موتور می‌باشد.

گارانتی:
تضمین عملکرد صحیح و مناسب محصول و اجزاء آن طی دوره زمانی یا کارکرد مشخص.

دوره گارانتی:
محدوده تعیین شده از سوی تولیدکننده برای ارائه خدمات گارانتی می‌باشد که با تحویل خودرو به اولین مالک آغاز شده و متناظر با هر محصول تا مدت زمان و کارکردی معین ادامه می یابد. دوره گارانتی خدمات و قطعات از زمان تعویض قطعه و انجام خدمت محاسبه می‌گردد.

شروع دوره گارانتی:
ملاک شروع دوره گارانتی، از تاریخ تحویل خودرو به اولین مشتری می‌باشد که در سیستم جامع خدمات پس از فروش شرکت درج شده است.

دوران تعهد:
مدت‌زمان تعهد شرکت برای ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان، 10 سال پس از فروش آخرین مدل هر خودرو می‌باشد.

خودروهای سواری شخصی:
به خودروهایی اطلاق می‌گردد که توسط شخص برای استفاده خود، خانواده و یا سازمان به منظور استفاده غیرتجاری خریداری شده است.5-  ضوابط گارانتی

5-1- ضوابط کلی گارانتی

5-1-1- براي استفاده از خدمات گارانتي محصولات شرايط زير مورد نياز است:
- انطباق شرايط زماني و كيلومتر كاركرد خودرو با مندرجات دفترچه گارانتي خودرو و اطلاعات موجود در نرم‌افزار جامع خدمات پس از فروش.
- عدم بروز هيچ يك از مفاد نقض گارانتي

5-1-2- دامنه گارانتی برای هر مدل خودرو به‌صورت جداگانه از سوی شرکت خودروساز اعلام می گردد. بدیهی است که این دامنه کمتر از زمان و کیلومتر تعیین شده در قوانین جاری کشور نمی باشد.

5-1-3- گارانتی شامل ایرادهای کیفی ناشی از طراحی، تولید، مونتاژ و یا مواد اولیه قطعات یا سیستم‌های موجود در خودرو می‌باشد.

5-1-4- شرکت KTLجهت رفع عیب، مختار به تعویض قطعات یا مجموعه‌ها و یا تعمیر آن‌ها می‌باشد و این مورد فقط در اختیار شرکت است.

5-1-5- تعویض قطعات در طول دوره گارانتی موجب افزایش مدت گارانتی خودرو و یا قطعه تعویض شده، نمی‌شود. برای مثال اگر قطعه‌ای در گارانتی خودرو 30000 کیلومتر گارانتی داشته باشد و در کیلومتر 20000 تحت شرایط گارانتی تعویض شود، گارانتی باقیمانده آن قطعه فقط 10000 کیلومتر می‌باشد.

5-1-6- داغی قطعاتی که به‌صورت گارانتی تعویض شده اند، متعلق به شرکت سازنده بوده و نمایندگی‌های مجاز بایستی داغی قطعات تعویض شده را بر طبق ضوابط موجود (دستورالعمل انبارش قطعات داغی) به شرکت KTL تحویل دهند.

5-1-7- صحت عملكرد سیستم ايربگ درصورت نگهداری صحیح و توجه به علائم هشدار دهنده توسط مشتری و رعایت"ماده 84" آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، تا پایان دوران تعهد مورد ضمانت شرکت می باشد.

5-1-8- هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص داغی قطعات گارانتی، مختص شرکت سازنده خودرو می‌باشد.

5-1-9- محدوده گارانتی خدمات انجام شده و قطعات تعویض شده در نمایندگی‌های مجاز هیوندای کرمان موتور، برای تمامی خودروهای هیوندای اعم از خودروهای در محدوده گارانتی یا خارج از محدوده گارانتی که در شبکه نمایندگی‌های هیوندای کرمان موتور پذیرش ‌شوند به شرح زیر می‌باشد:
- خدمات به مدت 2 ماه یا 3000 کیلومتر (هرکدام زودتر فرا رسد)
- قطعات به مدت 6 ماه یا 10.000 کیلومتر (هرکدام زودتر فرا رسد)

تبصره 1- گارانتی خدمات در بازه 2 ماه یا 3000 کیلومتر بر عهده نمایندگی می‌باشد.
تبصره 2- گارانتی قطعات شرکت در بازه 6 ماه یا 10.000 کیلومتر در تمامی نمایندگی ها برقرار می‌باشد حتی اگر تعویض نخست در نمایندگی مجاز دیگری انجام شده باشد.

5-1-10- هزینه بکسل کردن خودرو در شرایط خاص و به تشخیص شرکت مشمول گارانتی می‌ گردد.

5-2- مواردی که تعویض قطعات یا رفع ایراد مشمول گارانتی نمی باشد:

5-2-1- قطعاتی که ایرادی غیر از ایرادهای کیفی ناشی از طراحی، تولید، مونتاژ یا مواد اولیه قطعات یا سیستم‌های موجود در خودرو داشته باشند (مانند ایراد در اثر عدم استفاده صحیح، تصادفات و غیره).

5-2-2- استفاده از قطعات غیر اصلی (قطعاتی که از طریق شرکت KTLتهیه و توزیع نشده‌اند، حتی اگر دارای مارک و آرم سازنده اصلی باشد) و بروز هرگونه ایراد در قطعات یا مجموعه‌ها، قطعه معیوب و سیستم‌های مرتبط با آن مشمول گارانتی نمی‌باشد.

5-2-3- خسارت وارده به خودرو یا قطعات و مجموعه‌های مرتبط به دلیل عدم سرویس و نگهداری صحیح نظیر مراجعه ننمودن به موقع برای انجام سرویس‌های ادواری مطابق لوح فشرده (CD) راهنمای خودرو و مشتریان/دفترچه گارانتی خودرو در نمایندگی‌های مجاز، استفاده از سوخت یا مکمل‌های غیراستاندارد، عدم استفاده از روغن ها و روانکارهای توصیه شده در لوح فشرده (CD) راهنمای خودرو و مشتریان و سایر موارد مشابه.

5-2-4- صدماتی که به علت عدم استفاده طولانی مدت از خودرو به آن وارد می‌شود مانند خسارت ناشی از روغن موتوری که به دلیل عدم روشن شدن طولانی مدت موتور به آن وارد می‌شود، خالی شدن باتری به واسطه عدم استفاده از خودرو برای مدت زمان طولانی، هرگونه آسیبی (اعم از طبیعی و غیرطبیعی) به رنگ و بدنه خودرو مشمول گارانتی نمی باشند.

5-2-5- خرابی قطعات و یا بروز ایرادت ناشی از تصادف، تعویض اتاق خودرو، استفاده نامتعارف (مانند حمل بار غیرمجاز یا با وزن بیشتر از حد مجاز و بکسل نمودن خودروهای دیگر و غیره)، جابجایی نامناسب با خودروبر و سایر موارد مشابه.

5-2-6- هرگونه فرسودگي يا خرابي ناشی از استهلاک طبیعی یا قرار گرفتن در نور شدید آفتاب شامل تغيير رنگ، تغيير شكل، پوسيدگي و پاره شدن غیر عادی قطعات لاستيكي، لوازم داخلي و تودوزی مشمول گارانتی نمی‌گردد.

5-2-7- ایرادات ناشی از تعویض و تعمیر غیراصولی یا برداشتن قطعات از خودرو.

5-2-8- درصورتی‌که مالک، مدارک گارانتی خودرو را ارائه ندهد و امکان اثبات تحت پوشش گارانتی بودن خودرو وجود نداشته باشد.

5-2-9- قطعات و موادی که به طور عادی مصرفی بوده یا در معرض استهلاک روزمره قرار دارند و نیاز است در یک دوره زمانی مشخص تعویض شوند؛ مانند سرریز کردن یا تعویض انواع سیالات (مانند مایع شیشه شوی، مایع خنک‌کننده موتور و غیره) روغن ها و روانکار ها (مانند روغن موتور، روغن ترمز، روغن هیدرولیک و غیره) و فیلترها.

تبصره 1- چنانچه این قطعات و مواد در مدت زمانی کمتر از حد استاندارد و معمول فرسوده گردند یا در اثر خرابی یکی از سیستم‌های تحت پوشش گارانتی نیاز به تعویض این قطعات یا مواد باشد، تعویض این قطعات و مواد و همچنین قطعات مصرفی مرتبط با آن‌ها، مشمول گارانتی می‌باشند. این مواد و قطعات در جدول زیر نیز آورده شده است.

ردیف نام قطعات و مواد مصرفی
1 روغن‌ها نظیر روغن موتور، گیربکس، ترمز و هیدرولیک
2 مایعات نظیر مایع ضدیخ و مایع شیشه ‌شوی
3 فیلترها نظیر فیلتر روغن، فیلتر بنزین و فیلتر روغن گیربکس

تبصره 2- کمبود مایعات و مواد مصرفی ناشی از خط تولید خودرو تا شش ماه و یا 5000 کیلومتر مشمول گارانتی می‌باشند.

5-2-10- صدماتی که ناشی از حوادث یا عوامل طبیعی (مانند سیل، زلزله، صاعقه، ريزش‌هاي هوايي، باران های اسیدی، رانندگی در محیط نمکزار، شيره درختان و ‌برگ ها، فضله پرندگان، انواع آلودگی های زیست‌محیطی، طوفان يا ساير سوانح طبيعي) و یا در اثر مواد پراکنده در محیط مانند سموم دفع آفات و خساراتی که به دلیل اغتشاش و شورش های اجتماعی و سیاسی به خودرو وارد می شوند.

5-2-11- عوامل جاده‌اي (شن، سنگريزه، گردوغبار يا ساير عوامل جاده‌اي) كه باعث فرورفتن بدنه و صدمه به رنگ بدنه، يا شكستگي‌ شيشه شود.

5-2-12- هرگونه دست‌کاری غیراصولی، تغییر و یا نصب سیستم یا تجهیزات اضافی بر روی خودرو بدون مجوز شرکت سازنده و یا استفاده از آپشن هایی که مغایر با وضعیت استاندارد و طراحی خودرو میباشند موجب خروج بخش های مرتبط از شرایط گارانتی می‌شود. به عنوان مثال استفاده از رینگ ها و تایر ها، سیستم های صوتی و تصویری و دزدگیر باعث خارج شدن جلوبندی و سیستم های برقی از گارانتی می‌شود؛ یا نصب هرگونه تجهیزات اضافی و آپشن برای تزئینات خودرو مانند نصب کف‌پوش در کف اتاق به دلیل عدم رعایت گشتاور در مونتاژ مجدد صندلی و کمربندها موجب خروج این قطعات از گارانتی می‌شود؛ و یا در صورتی که نصب روکش صندلی موجب عدم عملکرد صحیح ایربگ جانبی گردد، تضمین عملکرد صحیح ایربگ جانبی بر عهده شرکت نمی باشد.

5-2-13- ایرادات ناشی از رانندگی در آب عمیق یا شستشوی موتور که باعث نفوذ آب به اجزای الکترونیکی، موتوری و داخلی خودرو گردد.

5-2-14- خسارت ناشی از استهلاک طبیعی خودرو، فرسودگی، رنگ‌پریدگی، آسیب‌دیدگی تزئینات و قطعات پلاستیکی ناشی از استفاده نامناسب از قطعات.

5-2-15- هزینه پارکینگ و بکسل کردن خودرو (بکسل کردن خودرو در شرایط خاص به تشخیص شرکت خدمات پس از فروش مشمول گارانتی می گردد).

5-2-16- هرگونه تغییرات در خودرو و تقویت آن یا تغییرات در نرم افزار ECU موتور یا نرم افزار TCU گیربکس، یا حذف برخی از قطعات و جایگزینی با قطعات دیگر موجب ابطال گارانتی مجموعه های مرتبط می گردد.

5-2-17- وجود هرگونه گرد رنگ که ناشی از قرار گرفتن خودرو در محیط نامناسب باشد مشمول گارانتی رنگ نمی باشد.

5-2-18- خسارات ناشی از قرار گرفتن خودرو در میدان های قوی مغناطیسی و غیره (از جمله کنار پست ها و زیر دکل های فشارقوی انتقال نیرو).

5-2-19- صدمات ناشی از تردد خودرو در مسیرهای قیرپاشی شده، نمک ریزی شده و عوامل بیرونی نظیر برخورد سنگ و شن با خودرو.

5-2-20- ایرادها و صدمات وارده به خودرو در صورت استفاده از باتری با آمپر نامناسب.

5-2-21- ایرادات ناشی از استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن رنگ خودرو یا تزئینات داخلی، تورم قطعات آبکاری شده به واسطه استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی.

5-2-22- عدم مراجعه مالک خودرو مشمول فراخوان به نمایندگی‌های مجاز پس از اعلام فراخوان از سوی شرکت، موجب خروج قطعات و مجموعه‌های مرتبط از شرایط گارانتی و سلب مسئولیت از شرکت می‌گردد.

5-2-23- درصورتی‌که خودرو به روش تبدیل کارگاهی و با استفاده از کیت‌های تأیید نشده توسط شرکت سازنده خودرو و شرکت KTLو از طریق کارگاه های غیرمجاز دوگانه‌سوز شود، کلیه قسمت های موتور، سیستم سوخت‌رسانی، سیستم‌های الکتریکی مرتبط و سیستم ترمز از شرایط گارانتی خارج می‌شود.

5-2-24- تعمیر خودرو در مکان‌هایی غیر از نمایندگی‌های مجاز و مورد تأیید شرکت، منجر به خروج قطعات و مجموعه‌های مرتبط از شرایط گارانتی می‌گردد.5-3- ضوابط ابطال گارانتی خودرو

5-3-1- عدم انجام سرویس اولیه و سرویسهای ادواری در کارکرد مشخص شده

5-3-2- خودروهای معیوب که در مزایده یا با تخفیف فروخته شده اند، مشمول گارانتی نمی باشند مگر با مجوز از شرکت سازنده خودرو.

5-3-3- استفاده از خودرو در مسابقات رالی، سرعت و یا استفاده از آن در سواحل ماسه ای و مسیرهای غیرعادی.

5-3-4- دست‌کاری یا جدا کردن کیلومتر شمار خودرو، به غیر از مواردی که توسط نمایندگی‌های مجاز و با مجوز شرکت صورت می‌پذیرد.

5-3-5- نقص فنی ناشی از عدم انجام به موقع سرویس‌‎های دوره ای (به تشخیص کارشناس فنی شرکت KTL)

تبصره1- درصورت عدم مراجعه خودرو به صورت 3 نوبت متوالی و یا 4 نوبت غیرمتوالی به شبکه نمایندگی های مجاز شرکت کرمان موتور به منظور دریافت سرویس ادواری در فواصل مقرر در طول دوره گارانتی، گارانتی خودرو به طور کامل، قطعی و غیر قابل بازگشت ابطال می گردد. ملاک اثبات انجام سرویسهای ادواری، صرفا ثبت انجام و صدور فاکتور سرویس ادواری در سیستم جامع خدمات پس از فروش شرکت کرمان موتور، مستقر در نمایندگی مجاز و مطابق ضوابط اعلام شده شرکت می باشد و تعویض روغن خودرو در این زمینه کفایت نخواهد نمود.
تبصره2- عدم رعایت فواصل زمانی یا پیمایشی انجام سرویسهای ادواری در بازه های تعیین شده در طول دوره گارانتی (هر 6 ماه یا هر 5000 کیلومتر، هرکدام که زودتر فرا برسد)، سبب ابطال کامل گارانتی خودرو خواهد گردید.

5-3-6- درصورتی که پلاک شناسایی (شماره شاسی) خودرو مخدوش یا مفقود شده باشد.

5-4- سرویس اولیه

5-4-1- سرویس اولیه خودرو های تولیدی شرکت کرمان موتور مطابق مندرجات دفترچه گارانتی، تحت شرایط زیر انجام می‌شود:

ردیف شرایط سرویس اولیه محصولات هیوندای مرکز هزینه (قطعات و اجرت) شرایط گارانتی
1 پیمایش از 1 تا 3500 کیلومتر (خودروهای کم کارکرد) تعویض روغن و فیلتر روغن یا انجام سرویس ادواری، با درخواست مشتری و به هزینه مشتری، هر 6 ماه یکبار در نمایندگی مجاز دارد
2 پیمایش از کیلومتر 3501 تا 5000 در مدت کمتر از 3 ماه از تاریخ تحویل خودرو سرویس اولیه رایگان دارد
3 پیمایش تا 7500 کیلومتر در مدت بیشتر از 3 ماه و کمتر از یکسال از تاریخ تحویل خودرو نخستین سرویس آزاد به هزینه مشتری چنانچه آسیبی به مجموعه موتور و گیربکس و عملکرد آنها وارد نشده باشد، با ارسال تاییدیه فنی نمایندگی و بررسی شرکت، تحت پوشش گارانتی قرار می گیرد.
4 پیمایش بیش از 7501 کیلومتر (بدون در نظر گرفتن تاریخ تحویل) و عدم انجام سرویس اولیه یا ادواری در نمایندگی های مجاز هزینه سرویس ها و کلیه تعمیرات بر عهده مشتری لغو کامل گارانتی خودرو
گذشت بیش از یکسال از تاریخ تحویل خودرو (بدون در نظر گرفتن کارکرد) و عدم انجام هر گونه سرویس ادواری یا تعویض روغن در نمایندگی های مجاز

تبصره 1- در فاصله زمانی تحویل خودرو تا انجام سرویس اولیه معایبی که منجر به عدم کارایی و توقف خودرو شوند، منوط به اینکه در اثر نگهداری طولانی مدت در شرایط نامناسب بروز نکرده باشند، تحت پوشش گارانتی قابل رفع می‌باشند.
تبصره 2- اجرت سرویس اولیه و هزینه قطعات و مواد مصرفی طبق اطلاعیه های شرکت KTLبه حساب گارانتی یا مشتری می‌باشد و بنا به شرایط کارکرد خودرو در زمان انجام این سرویس تعیین می گردد.5-5- سرویس های ادواری

5-5-1- از آنجایی که سرویس های ادواری مطابق با توصیه شرکت سازنده خودرو، تأثیر بسزایی در بهبود عملکرد خودرو و افزایش عمر مفید آن دارد، لذا انجام این سرویس ها مطابق با جدول سرویس های ادواری خودرو، در شبکه نمایندگی‌های مجاز الزامی می‌باشد؛ بنابراین ضروری است مشتریان با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز، نسبت به انجام سرویس های ادواری (با حداکثر اختلاف 500 کیلومتر از سررسید پیمایش و یا یک هفته از سررسید زمانی مشخص شده در جدول سرویس های ادواری هر محصول) اقدام نمایند.

تبصره 1- مطابق ماده 14 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، عیوب ناشی از عدم انجام سرویس های ادواری مطابق اطلاعیه و دفترچه راهنمای استفاده از خودرو در شبکه نمایندگی‌های خدمات پس از فروش شرکت کرمان موتور، باعث خروج مجموعه های مرتبط خودرو از شرایط گارانتی می گردد (جدول انجام سرویس‌های دوره ای مختص هر خودرو در دفترچه راهنمای گارانتی و اطلاعیه های فنی ذکر شده است).

5-6- ضوابط گارانتی رنگ بدنه

5-6-1- گارانتی رنگ بدنه خودرو به مدت سه سال و بدون محدودیت کارکرد می‌باشد.

5-6-2- موارد زیر مشمول گارانتی رنگ بدنه نمی باشد:
• تصادفات و نگهداری خودرو در شرایط بد آب و هوایی.
• ایرادات ناشی از باران‌های اسیدی و یا تردد خودرو در مسیرهای قیرپاشی شده، نمک ریزی شده.
• صدمات ناشی از عوامل بیرونی نظیر برخورد سنگریزه، گردوغبار، سنگ و یا شن با خودرو.
• استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن رنگ خودرو یا تزئینات داخلی.
• وجود هرگونه گرد رنگ که ناشی از قرار گرفتن خودرو در محیط نامناسب باشد.
• خسارت ناشی از زنگ‌زدگی غیرطبیعی خودرو، فرسودگی و رنگ‌پریدگی غیرعادی.
• صدماتی که ناشی از حوادث طبیعی (سیل، زلزله، صاعقه، ريزش‌هاي هوايي، باران های اسیدی، رانندگی در محیط نمکزار، شيره درختان و ‌برگ ها، فضله پرندگان، انواع آلودگی های زیست‌محیطی، طوفان و ساير سوانح طبيعي) و حوادثی که به دلیل اغتشاشات و شورش‌های اجتماعی و سیاسی به خودرو وارد می شوند.

5-7- ضوابط گارانتی شیشه

5-7-1- تائید گارانتی شیشه‌ها اعم از شیشه‌های جانبی، جلو و عقب و شیشه سان روف فقط منوط به تأیید کارشناسان فنی خدمات پس از فروش شرکت KTLمی‌باشد.

5-7-2- ایرادهای کیفی شیشه مانند هفت‌رنگی، کدری یا موج‌دار بودن که ناشی از طراحی، مواد اولیه و یا ساخت قطعه باشد، مشمول گارانتی می‌باشد.

5-7-3- ترک خود به خودی شیشه بدون آثار ضرب خوردگی با نظر کارشناسی شرکت KTL مشمول گارانتی می‌باشد.

تبصره: جهت اخذ تأییدیه تعویض شیشه لازم است عکس از ابتدا و انتهای ترک، عکس کاملی از شیشه و ترک و همچنین عکس کاملی از خودرو ضمیمه ایمیل / کلیم گردد.5-8- استثنائات گارانتی

5-8-1- کلیه اجزاء و سیستم‌های خودروهای i10، i20، Sonata، Santafe، Tucson، Elantra وارداتی و Azera به غیر از استثنائات و شرایط مشخص شده در این دستورالعمل، چنانچه در شرایط عادی مورد بهره‌برداری قرار گیرند به مدت 5 سال یا 150,000 کیلومتر هر کدام زودتر فرا رسد، تحت پوشش گارانتی قرار می‌گیرند.

5-8-2- کلیه اجزاء و سیستم‌های خودروهای اکسنت و النترای تولیدی در ایران، به غیر از استثنائات و شرایط مشخص شده در این دستورالعمل چنانچه در شرایط عادی مورد بهره‌برداری قرار گیرند به مدت 3 سال یا 100,000 کیلومتر هر کدام زودتر فرا رسد، تحت پوشش گارانتی قرار می‌گیرد.

5-8-3- در شرایط استثنایی و مواردی که رسماً از سوی شرکت به‌عنوان فراخوان اعلام می‌شود، ممکن است شرایط گارانتی اعلام شده فوق تغییر نماید که در هر مورد به‌طور جداگانه اطلاع‌رسانی می‌شود.

5-8-4- در مواردی که بنا بر تشخیص شرکت، خودرو یا خودروهایی شامل تغییر مدت /کارکرد گارانتی (اضافه یا کاهش) گردد فقط از طریق سیستم جامع خدمات پس از فروش از سوی کارشناسان واحد گارانتی، به اطلاع نمایندگی ها می رسد.

5-8-5- استثنائات گارانتی قطعات به شرح جدول زیر می‌باشد:

نام قطعات مدت زمان گارانتی
1- تسمه تايم؛ 2- تسمه پمپ فرمان هيدروليك؛ 3- تسمه كمپرسور؛ 4- تسمه دينام؛ 5- انواع لامپ؛ 6- شمع‌ها؛ 7- لنت ترمز جلو و عقب؛ 8- كفشك ترمز عقب؛ 9- تيغه‌هاي برف پاك‌كن؛ 10- انواع فيلتر؛ 11- فيوزها 10،000 کیلومتر (در شرایط استفاده طبیعی و با تأیید کارشناس واحد گارانتی شرکت KTL )
شارژ گاز کولر 12 ماه بدون محدودیت کیلومتر (یک‌بار)
سیستم صوتی و تصویری* 36 ماه یا 100,000 کیلومتر
باطری 12 ماه یا 20.000 کیلومتر (یک‌بار)
لاستیک 24 ماه یا 40,000 کیلومتر (در صورت وجود ایراد کیفی)
رنگ** 36 ماه بدون محدودیت کیلومتر
کربن کنیستر – کاتالیست کانورتر – حسگر دوم اکسیژن 18 ماه یا 30000 کیلومتر
* منظور از سیستم صوتی و تصویری تمامی قسمت‌هایی می‌باشد که در ارتباط مستقیم با این سیستم می‌باشد مانند مانیتور، اسپیکر، کلیدهای روی فرمان، دوربین، پورت USB، آنتن، میکروفون و غیره.
** جزئیات مرتبط با گارانتی رنگ بدنه در بند 6-5 توضیح داده شده است.

تبصره 1- گارانتی قطعات دوربین عقب، میکروفن، آنتن GPS و پورت USB در خودروی i20 سه سال یا 60,000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا برسد) می‌باشد.
تبصره 2- عیوب کیفی لاستیک شامل تبله کردن، پوسیده شدن، سیم زدن و غیره با هماهنگی واحد گارانتی یا فنی شرکت KTL در مدت محدود تعیین شده در جدول 2 مشمول گارانتی می‌گردد.
تبصره 3- درصورتی که خرابی و یا نشتی، از هریک از قطعات و مجموعه های تحت پوشش گارانتی منجر به تعویض اقلام فوق گردد، این اقلام مشمول گارانتی می‌باشد، مشروط بر اینکه عمر مفید قطعه یا قطعات مذکور به پایان نرسیده باشد.

5-8-6- گارانتی قطعات مصرفی تنها در صورتی که ایراد، ناشی از کیفیت نامطلوب قطعه باشد مورد تأیید شرکت KTL خواهد بود.

5-8-7- انجام رگلاژها، تنظيمات (تنظیم یا رگلاژ درب‌ها، ترمزدستی، نور چراغ‌های جلو)، عیب‌یابی با دستگاه عیب‌یاب (بدون نیاز به تعویض قطعه)، آچارکشی، بالانس چرخ‌ها و تنظیم زوایای چرخ‌ها، تعریف سنسور فشار باد لاستیک، صداگیری، آب‌بندی، هواگیری سیستم ترمز و تنظیمات آن فقط یکبار در صورت اعلام ایراد توسط مشتری تا 6 ماه پس از تحویل خودرو، گارانتی می‌باشد.

5-8-8- بازديدها، نظافت و پوليش خودرو، روغن‌کاری، تعويض يا تنظيم روغن موتور، روغن گيربكس، روغن هيدروليك فرمان، روغن ترمز، روغن ديفرانسيل، روغن كوپلينگ ديفرانسيل، فيلتر روغن موتور، فيلتر سوخت، فيلتر هوا، فيلتر روغن گيربكس، فيلتر تهويه مطبوع، آچارکشی، تنظیم فرمان، تنظيم موتور، تنظيم سيستم سوخت‌رسانی، افزودن يا تعويض ضديخ، مايع شيشه شوي، جابجایی و تنظیم باد و تعریف سنسور فشار باد لاستیک‌ها مشمول گارانتی نمی‌گردند مگر در مواقعي كه اين موارد به واسطه ساير تعميرات، تحت پوشش گارانتي انجام گردد.hyundai logo

راه های ارتباطی شرکت تجارت بین المللی و پشتیبانی کرمان خودرو
کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج، خیابان ۵۶ (بلوار نخل)، پلاک ۱۵ (ساختمان نگین)
تلفن : 91007778      فکس : 44998230      ایمیل : contactus@ktl-co.com

ⓒ کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت تجارت بین المللی و پشتیبانی کرمان خودرو می باشد.